Jdi na obsah Jdi na menu
 


Kouzelné jezero /8/

Jeho nohy ztrácely sílu, hlasitě oddechoval, ale neztrácel rychlost. V puse ucítil kovovou pachuť krve a srdce měl až v krku. Co holky? Na vteřinku otočil hlavu. Byly asi dvacet metrů za ním a zpomalovaly. Chytil se za hrudník a spadl na kolena. Oddechoval rychle a nahlas, zavřel oči a sklopil hlavu. Airi k němu doběhla jako první.

Už nemůžeš?“ …

Co … myslíš … uuff..“ pomalu otevřel oči.

Já ho doženu, pořád mám výdrž kočky!“ kývla a rozeběhla se.

Číčo ...“

Fey a Erin doběhly k němu, Fey se držela za krk a Erin se předklonila a držela se za bok. Z nebe už moc sněhu nepadalo a v šeru, které bylo všude okolo nich byly slyšet jen Airiny se vzdalující kroky.

Běžela tak rychle, jako jen mohla, až měla Dallase znova na dohled. Zastavoval. Doběhla ho zastavila se vedle něj. Stáli před velkou jeskyní, do níž nebylo vidět. Před ní končily stopy velkého tvora, a bylo tam pár kapek krve.

Jdu tam,“ řekl oddechujíc a znovu člověkem.

Nemůžeš tam sám!“ pískla Airi a zatáhla ho za vlasy.

Ts! No tak … nechci nic riskovat... a nechci, aby bylo pozdě..“

Ostatní jsou skoro tady. Zůstaneš na místě, dokud nepřijdou.

Dallas si kleknul a dal ruce na kolena. Yuu, Fey a Erin už byli na jejich dohled, šli normálním krokem. Došli k nim, Yuu mu dal nohu na záda a přitlačil na zem.

Co sis jako myslel, že děláš?“ ptal se ho s ledově klidným hlasem.

Nnh .. šel jsem.. za svou sestrou!“

Yuu na něj víc zatlačil.

Tímhle gestem jsi Nás ohrozil. Měl bys přemýšlet. Pokud se nebudeme držet ve skupině, bude to nebezpečné pro Nás všechny,“ zvedl hlavu k jeskyni, dal nohu zpátky na zem a odplivl si.

Chce to někoho drobného, aby to okoukl,“ otočil se na Fey a Erin, „tak … která to bude?“

Erin hned zareagovala.

Fe-Fey umí gymnastiku a … umí být ticho!“

Heee?? Uhm … já … dobře, udělám to,“ zvedla Fey hlavu a sepnula ruce.

Tak jdi, buď potichu, a kdyby cokoliv, tak řvi,“ kývnul směrem k jeskyni Yuu.

Fey se nadechla a vyšla jejím směrem. Ještě se před ní otočila a kývla. Rozhlédla se, natiskla na stěnu a pomalu mizela ve tmě jeskyně.

HH … Co to vůbec dělám, riskuju vlastní život … ale je to pro princeznu. Nahmatala malý kráter a chytila se. Pomalu osahala celou zeď a polkla. Chytila se, zapřela a vylezla po stěně nahoru. Byly tam kovové tyče na stropě a na konci byly pochodně. Odrazila se od stěny a chytila se tyčí na stropě, při čemž se ulomil kousek skalky a kamínek udělal zvuk, který se rozlehl. Vyhoupla se a zapřela se i nohama. Zaklonila hlavu, aby viděla kudy má jít, ale uviděla obrys postavy. Zadržela dech, když se muž v kožešině zastavil pod ní a rozhlížel se. Nekoukej nahoru, nekoukej nahoru, prosím nekoukej nahoru!! Opakovala si pořád dokola. Najednou dostala šílenou potřebu si kýchnout. Tiše se nadechla a muž zase odcházel tam, odkud přišel. Fey objala rukou celou trubku a druhou si zacpala nos. Během chvilky jí potřeba přešla. Oddechla a pomalu se po trubkách přitahovala za mužem. Když dotyčný zašel za roh, seskočila dolů a při dopadu udělal kotoul. Podepřela se jednou rukou a zaostřila. Postavila se a zády přitisklá na vlhkou stěnu se sunula k odbočce. Pomalu nakoukla za roh a její dech se zrychlil. Uviděla Mai v okovech na stěně ,a pod ní leželo něco, co připomínalo tygra a vlka zároveň. Hlasitě to oddechovalo a mělo to delší zuby, které čouhaly ven. Když se podívala do rohu kamenné místnosti, uviděla hromádku lidských kostí. Dala si ruku na pusu a zadržela dech, když žena sedící na kovovém křesle řekla, že Mai bude další, pokud se bude takhle vzpírat. Otočila se a během chvilky vyběhla ven. Ostatní se na ní podívali.

Tak co? Je tam??“ chytil ji Dallas za ramena.

Je tam … i to zvíře a … hromada lidských kostí … pokud … se bude bránit, tak se ta sbírka kostí rozšíří o jednu princeznu,“ řekla přes knedlík v krku.

Yuuovi oči byly najednou bez lesku a jeho ruce zatnuté v pěst.

Kolik jich tam je?“

A-si šest ..“

Yuu kývnul a rozešel se směrem do jeskyně, při čemž vytáhl svojí dýku. Ostatní se drželi těsně za ním a taky vytáhli své zbraně. Yuu se uprostřed jeskyně zastavil.

Co se děje?“ špitla Erin.

On se jen párkrát nadechl a rozběhl se. Dallas na nic nečekal a rozběhl se za ním, chvilku na tom i Erin, Fey a Airi. Yuu se zastavil pod kamenným obloukem, tudíž přímo pod vchodem do té studené místnosti. Podíval se na Mai, která měla sklopenou hlavu, zavřené oči a tiše oddechovala. Vedle něj se zastavil Dallas a naklonil hlavu. Odkašlal a muži, kteří v místnosti byli na ně obrátili svou pozornost, žena v kovovém křesle svraštila obočí.

Takže po dobrým, nebo po zlým?“ koukal Dallas do očí té ženě.

Slečno Larari?“ podíval se na ní jeden z mužů.

Žena přikývla, podívala se na Yuua s Dallasem a klidným hlasem pronesla.

Na ně.“

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář
 

 


Archiv

Kalendář
<< září / 2019 >>


Statistiky

Online: 1
Celkem: 5834
Měsíc: 195
Den: 20